Atbalstīsim bērnu aprūpi mājās!

Mēs dzīvojam viens otram blakus un dažkārt pat nenojaušam, kā klājas ģimenei, kurā ir neārstējami slims bērniņš. Mums ir sava mājvieta, kur patīkami uzturēties, tuvinieki un draugi, ar kuriem bieži tikties; bet mazais slimnieciņš tikai nelielu daļu savas dzīves pavadījis mājās kopā ar sev nozīmīgiem un mīļiem cilvēkiem un lietām. Slimība piespiedusi viņu un viņa vistuvākos cilvēkus – mammu un tēti – bieži palikt slimnīcā, kur ir tik daudz ciešanu, sāpju un svešu cilvēku. Tas nav viegli ne mazajai sirsniņai, ne vecākiem, kuri kopīgi cīnās, lai visi kopā atkal varētu atgriezties mājās.
Esam apzinājuši vairāk kā 100 bērniņus, kuri labprāt dzīvotu mājās kopā ar brāļiem un māsām, vecākiem un vecvecākiem. Viņi varētu patstāvīgi lietot medikamentus, ja vien būtu nodrošināta iespēja savlaicīgi saņemt ārsta vai māsiņas padomu tad, kad bērnam un ģimenei tas visvairāk nepieciešams; psihologa vai kapelāna atbalstu pilnīga paguruma un spēku izsīkuma brīdī, kas stiprinātu visu ģimeni.
Par spīti tam, ka valsts īstenotā veselības politika atvēl minimālus līdzekļus tikai attiecīgu speciālistu atalgojumam, jau šobrīd Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība faktiski spēj nodrošināt mājas aprūpi neārstējami slimajiem bērniņiem, bet pietrūkst pavisam nedaudz… Pavisam nedaudz, lai ārsts, māsa, psihologs vai kapelāns nepieciešamības gadījumā jebkurā diennakts laikā varētu nokļūtu pie ģimenes, kura gaida viņu palīdzību un atbalstu. Pavisam nedaudz, gluži materiālām lietām – degvielas transporta un speciālās medicīnas aparatūras iegādes izdevumu segšanai.

Atbalstīt bērnu aprūpi mājās var ziedojot biedrības kontā.