Māmiņas Ingas stāsts

Vēlos izteikt savas pārdomas, secinājumus un pateicību cilvēkiem, kuri bija līdzas manas meitiņas Evelīnas slimības laikā. Ir tik daudz labu (profesionālu) cilvēku Jūsu slimnīcā! Vispirms lielākais paldies 5. nodaļas (neiroķirurģijas) kolektīvam par viņu darbu, neskatoties uz to, ka darbs ir emocionāli grūts. Šie PROFESIONĀĻI spēj saglabāt veselo saprātu un vēl atrast mierinājuma vārdus ….Šajā laika periodā patiesi izjutu, ka tas, kas notiek ar manu bērnu rūp arī mediķiem. Tas, kā viņi cīnās, domā, analizē, kā izmanto savu pieredzi, lai pēc iespējas profesionālāk spētu palīdzēt mazajam pacientam slimības periodā. Šie vārdi attiecas gan uz ārstiem, gan māsām. Es cieņā noliecu galvu šo cilvēku priekšā, jo vārdos nav izsakāmas šīs sajūtas, ko jutu es un mana mazā meitiņa pusgadu atrodoties 5. nodaļas mediķu aprūpē.

Otrs lielais paldies būs paliatīvās aprūpes nodaļai. Ja pašam nav nācies saskarties ar šīs nodaļas sniegtajiem pakalpojumiem, tad liekas, nu labi esmu par to dzirdējusi…, bet lietderības koeficents šai nodaļai ir ļoti augsts, diemžēl novados to ļoti reti izmanto. Liekas nu, ko, tad tur pa telefonu var man pasacīt (dzīvoju lauku pagastā un divus mēnešus izmantoju paliatīvas nodaļas ārstu konsultācijas pa telefonu). Tomēr pieredze rāda, ka var. Vēl, jo vairāk, ja šajā lietā iesaistās ģimenes ārsts, tad lietas var nokārtot ļoti profesionāli. Manuprāt, vajadzētu vairāk informēt lauku novadus, pagastus par paliatīvās aprūpes iespējām un noteikti veidot starp profesionālu sadarbību, kur ģimenes ārsts ir kā posms starp aprūpes ārstiem un vecāku. Konkrēti pati dzīvoju Saldus novadā, un arī es labprāt iesaistītos, ja vien tas būtu nepieciešams.

Nobeiguma gribu sacīt, ka mēs varam būt lepni par mūsu ārstiem, un mana pieredze ir pozitīva, neskatoties uz to, ka meitiņu nācās zaudēt, bet saprotu un zinu, ka visi darījām ko spējam, un meitiņa savu darbu šai zemē ir veikusi. Lai ikvienam no Jūsu kolektīva nākošais gads nes vairāk prieka un gandarījuma par tiem pacientiem, kuriem no sirds izdodas palīdzēt. Sargājiet sevi un savus mīļos!

Patiesā cieņā, māmiņa Inga!