Ziemassvētku koncerts „Apsnieg eņģeļu koks” Rīgas Doma baznīcā.

25. decembrī  Rīgas Domā norisinājās Ziemassvētku labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks”. Labākās Ziemassvētku melodijas tajā izpildīja mecosoprāns Ilona Bagele, ērģelniece Edīte Alpe un RTU jauktais koris “Vivere”. Koncertu- svētbrīdi ievadīja mācītāja Sanda Ratnieka evaņģēlija lasījums un uzruna. Koncertā uzrunu teica labdarības koncerta patronese, Dace Seisumas kundze.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja dr. Anda Jansone par koncertu stāsta: “Esmu gandarīta, ka jau trešo gadu tieši Pirmajos Ziemassvētkos Rīgas Domu pieskandina labdarības koncerts -svētbrīdis “Apsnieg eņģeļu koks”. Par šī gada koncertu noteikti varu teikt, ka Ilonas Bageles lieliskā balss kopā ar Edītes Alpes neatkārtojamo ērģeļspēli un kora Vivere skanējumu radīja unikālu muzikālo baudījumu. Kad no māksliniekiem, kas piekrita labdarības akcijai “Apsnieg eņģeļu koks” uzdāvināt savu talantu, piedaloties šajā labdarības koncertā, saņēmām plānoto koncerta programmu, tapa skaidrs – šis būs tas Ziemassvētku koncerts, kuram tiešām līdzi dziedās visi eņģeļi. Meistari izpildīja pazīstamas, mīļas un ļoti īpašas melodijas, kam papildu svētsvinīgumu radīja gan varenās Doma ērģeles, gan pašu izpildītāju talants! Paldies visiem, kas  Pirmajos Ziemassvētkos bija kopā ar mums Rīgas Domā, klausoties fantastisku mūziku, piedzīvoja īpašās Ziemassvētku sajūtas un dalījās līdzcietībā.”

 Koncertā saziedoti tūkstoš trīs simti deviņdesmit trīs eiro. Visi ziedojumi tiks izmantoti, lai nodrošinātu smagi slimiem bērniem aprūpi mājās”.

Labdarības akcijas “Apsnieg eņģeļu koks” laikā tiek vākti līdzekļi neizārstējami slimu bērnu aprūpei mājās. Akcijas ietvaros norisinājās vairāki pasākumi, tostarp Ziemassvētku egļu podu apgleznošanas darbnīca kopā ar pazīstamiem māksliniekiem, egļu izplatīšana par ziedojumiem un labdarības koncerts Rīgas Domā. Pasākumus rīkoja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, kas jau 17 gadus ciešā sadarbībā ar Bērnu slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu nodrošina visaptverošu aprūpi mājās ģimenēm, kuru atvases sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem. Biedrības paspārnē ir aptuveni 170 pacienti, kas sadzīvo ar neizārstējamām neiroloģiskām, ģenētiskām, onkoloģiskām un cita veida saslimšanām.

Norises atbalstīja  „Konekesko”, tirdzniecības centrs “Spice Home”, a/s „Latvijas valsts meži, kokaudzētava „Baltezers”, stādaudzētava „Blīdene”, Latvijas Starptautiskā skola un draugiem.lv. Akcija organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.