Ziemassvētku koncerts „Apsnieg eņģeļu koks” Rīgas Doma baznīcā.

25. decembrī  Rīgas Domā norisinājās Ziemassvētku labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks”.  Labākās Ziemassvētku melodijas tajā izpildīja solistes Zane Gudrā un Sindija Misika, ērģelniece Ilona Birģele, ģitārists Aivars Gudrais un kamerkoris “Cantus”. Koncertu- svētbrīdi ievadīja mācītāja Sanda Ratnieka evaņģēlija lasījums un uzruna. 

            Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja dr. Anda Jansone par koncertu stāsta: „Labdarības koncerts Pirmajos Ziemassvētkos Rīgas Doma baznīcā jau ir izveidojies par sirsnīgu tradīciju, tas norisinājās jau piekto gadu un tiek rīkots bērnu paliatīvās aprūpes biedrības labdarības kustības “Eņģeļu koks” ietvaros.  Ziemassvētku Labā vēsts aicina mūs katru šajā laikā atvērt sirdi labajam un patiesām dāvanām saviem līdzcilvēkiem. Ļoti bieži kārotāko dāvanu vidū ir nevis materiālas lietas – jauni telefoni, rotaļlietas un citi veikalos nopērkami nieki, ko ietīt spožos papīros, bet gan par naudu nenopērkamas vērtības – sajūta, ka kāds Tevi atbalsta, ka neesi viens, mīlestība, rūpes, drošība.

Sevišķi būtiski tas ir ģimenēm, kas audzina neizārstējami slimus bērnus. Viņu ikdiena paiet, klusi un nemanāmi rūpējoties par savām atvasēm, kam jāsadzīvo ar slimības uzliktajiem ierobežojumiem. Tie ir bērni, kam nepieciešama īpaša medicīniska uzmanība, aprūpe, dažādas palīgierīces un aparatūra, bet viņi, tāpat kā jebkurš bērns gan svētkos, gan ikdienā vēlas būt kopā ar saviem mīļajiem. Lai to nodrošinātu, dažādi speciālisti jau gandrīz 20 gadus sniedz profesionālu palīdzību neizārstējami slimiem bērniem un viņu tuviniekiem ģimenes dzīvesvietā. Mums līdzās ir vairāk kā 200 šādas ģimenes. Lai atgādinātu sabiedrībai, ka neizārstējamas saslimšanas var skart jebkuru, neatkarīgi no vecuma, ģimenes un sociālā stāvokļa, bet ar to var sadzīvot, kā arī vāktu ziedojumus dažādu ikdienas vajadzību nodrošināšanai, sniedzot  ģimenēm palīdzību mājās, biedrība jau piekto gadu rīko labdarības koncertu “Apsnieg eņģeļu koks”.

Bērnu paliatīvā aprūpe ir kompleksa palīdzība ģimenēm ar bērniem, kuru slimība nav izārstējama un radikālās ārstēšanas iespējas ir izsmeltas, taču bērni un ģimenes, nepieciešamības gadījumā saņemot profesionālu palīdzību, var ilgstoši, pat daudzu gadu garumā sadzīvot ar šo situāciju un iemācīties to pieņemt, nodrošinot pienācīgu dzīves kvalitāti. Biedrība sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu nodrošina visaptverošu aprūpi mājās – ar šiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, kapelāne, psihologi, psihoterapeiti, diemžēl, lai apmierinātu visu bērnu un ģimeņu vajadzības pēc atbalsta, biedrībai jāvāc ziedojumi, un tādēļ tiek īstenota labdarības kustība „Eņģeļu koks”. Koncertā saziedoti 988,44 EUR.

„Apsnieg eņģeļu koks” labdarības kustības ietvaros šogad norisinājās ne vien Labdarības koncerts, bet arī  BlackSwan by Olga Broka radīto T- krekliņu tirdzniecība, ziedojumu vākšana Apotheka aptieku tīklā un citi pasākumi. Akciju atbalsta Rīgas Dome, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments, “Apotheka”, “BlackSwan by Olga Broka”, Rīgas Doms un “Konekesko”.