Ziemassvētku eglīšu labdarības izsole “Apsnieg eņģeļu koks”.

Ziemassvētku eglīšu labdarības izsolē Apsnieg eņģeļu koks sestdien Kalnciema kvartāla tirdziņā bērnu paliatīvās aprūpes vajadzībām saziedoti 1955 EUR.

Pasākumā tika izsolītas 20 dažādas interesantu šķirņu Ziemassvētku eglītes, ko pavasarī var izstādīt dārzā. Īpašu apmeklētāju interesi raisīja egles, kas bija ievietotas pazīstamu mākslinieku radoši apgleznotos māla podos ar eņģeļu, ziedu, pasaku tēlu u.c. motīviem.

Izsoli vadīja atraktīvais Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī direktors Andrejs Svilāns, liels mūžzaļo kokaugu eksperts. Viņš izsoles dalībniekiem spēja atbildēt uz visiem jautājumiem par eglīšu stādīšanu un kopšanu, saglabāšanu līdz pavasarim, formu, kā arī pielietojumu dažādās dzīves jomās. Piemēram, skaistā baltegle ar sveķaino smaržu, izrādās, var būt lielisks papildinājums veselīgam pirts rituālam, savukārt Latvijā pilnīgi jaunā egles šķirne Tuulipesa, kas tulkojumā no igauņu valodas nozīmē raganu slota, jokojot tika ieteikta kā laba dāvana svētkos sievasmātei vai vīramātei.

Visi izsolē iegūtie līdzekļi tiek ziedoti, lai nodrošinātu paliatīvo aprūpi mājās bērniem, kas sirgst ar kādu neizārstējami smagu slimību – Latvijā tādu ir aptuveni pusotrs simts.

„Attīstot mūsu labdarības akciju Eņģeļu koks, meklējam arvien jaunas, netradicionālas formas ziedojumu piesaistīšanai. Šogad pirmo reizi gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem piedāvājām iespēju ziedot bērnu paliatīvajai aprūpei, pretī dodot Latvijas kokaudzētavu ziedotās Ziemassvētku eglītes. Ir liels prieks, ka cilvēki atsaucās mūsu aicinājumam un ziedoja, aiznesot svētku prieku arī uz savām mājām un birojiem, ” saka Anda Jansone, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja.

Par eglīšu ziedošanu izsolei biedrība saka lielu paldies kokaudzētavām Baltezers, Zaļenieki, Robežnieki, Olaines kokaudzētavai, AS Latvijas valsts meži un Nacionālajam botāniskajam dārzam Salaspilī.

Māla podus, ko izsolē varēja nopirkt kopā ar eglēm, īpašā Kalnciema tirdziņa darbnīcā šī gada novembrī apgleznoja mākslinieki Māris Subačs, Agnese Bule, Laura Feldberga, Antra Jāņkalna, Mairita un Ivo Folkmaņi, Agra Rītiņa, Rihards Delvers, Dina Ābele, kā arī 12 gadus vecā Valērija Jakimova, kas sirgst ar hematoonkoloģisku saslimšanu un ikdienā ar veido skulpturālus tēlus no plastilīna un citiem materiāliem.

Vairāki uzņēmumi, piemēram, SIA Philips Baltic, zvērinātu advokātu birojs Sorainen un farmācijas kompānija Teva labdarības akcijas Apsnieg eņģeļu koks eglītes par vairākiem simtiem eiro iegādājās jau pirms izsoles.

Paldies labdarības izsoles dalībniekiem, māksliniekiem, organizatoriem un atbalstītājiem- uzņēmumiem Konekesko un Coca- Cola!

Labdarības akcija Eņģeļu koks ir kļuvusi par simbolu veselai labdarības pasākumu virknei, kas piedāvā dažādas iespējas atbalstīt neizārstējami slimos bērnus.