Valērijas izstāde „Man ir spārni, es varu lidot”.

Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) „Saulaino Dienu Bibliotēkā” ir apskatāma 12 gadus vecas mākslinieces Valērijas Jakimovas dažādos materiālos veidotu skulpturālu tēlu izstāde „Man ir spārni, es varu lidot”. Izstādi atklāja 25. novembrī, un tā apmeklētājus priecēs līdz pat Ziemassvētkiem.

Valērija lielāko daļu savas dzīves cīnās ar hematoonkoloģisku saslimšanu, veidošana viņai kļuvusi par iepriecinājumu un iedvesmu dzīvei. Izstādes atklāšanā savu redzējumu par Valērijas darbiem izteica mākslinieks Māris Subačs. Viņš, uzrunājot Valēriju, nebaidījās lietot vārdu „māksliniece” un uzsvēra, ka tie, kuri ir veseli, bieži neapzinās, ko nozīmē būt laimīgam, savukārt tie, kuri ir slimi, vairāk aizdomājas par garīgumu, dzīves vērtībām, novēlot Valērijai būt laimīgai un spēt darīt laimīgākus tos, kas skatīsies viņas darbus.

Meitenei šī ir jau trešā izstāde, tādēļ arī pati Valērija, vērtējot savus darbus saka: „Iepriekšējie darbi bija bērnišķīgāki, tagad tie ir kļuvuši nopietnāki.” Viņas sapnis ir reiz iemācīties veidot tā, kā to dara profesionāļi.

Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja dr. Anda Jansone izstādes atklāšanā atgādināja: „ Dievs cilvēkiem piešķir dāvanas un  tās jāliek lietā jau tūlīt. Dieva dāvanas nevar ietaupīt. Nav tādas bankas, kurā mēs varētu noglabāt saņemtās Dieva dāvanas, lai vēlāk tās izmantotu pēc savas patikšanas. Kādu dienu Viņš mums piešķir veidni skulptūrai, citu dienu Viņš piešķir otas un audeklu, citu – pildspalvu rakstīšanai. Bet būtu aplam veidnes izmantot gleznas radīšanai vai pildspalvu – skulptūras radīšanai. Dievs Tev, Valērija,  ir devis dāvanu- talantu veidot skulptūras, tā izsakot savas izjūtas un pasaules redzējumu mākslas valodā,”novēlot meitenei radīt vēl daudz skaistu darbu.

Jauku dāvanu svētku dienā Valērijai un viņas mammai sagādāja „L’Oreal Baltic” pārstāve vizāžiste Kristīne Ivanova, sapošost abas izstādes atklāšanai.

Ikdienā Valērija sadzīvo ar slimības uzliktajiem ierobežojumiem, vairākas reizes piedzīvojusi slimības saasinājumu, un regulāri ārstējas gan Latvijā, gan ārzemēs, taču savā brīvajā laikā rod iepriecinājumu dažādās mākslinieciskās izpausmēs. Valērijas darbi to vērotājiem aicina aizdomāties, ka, neatkarīgi no dzīves grūtībām, slimībām un bezspēcības, mums ir iespēja sapņot un īstenot savus sapņus, lai piepildītu ikdienu ar krāsainu prieku.

Izstādi labdarības akcijas „Apsnieg Eņģeļu koks” ietvaros organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība sadarbībā ar biedrību „Bērnu Draugi” un Rīgas Centrālās Bibliotēkas filiāli „Saulaino Dienu Bibliotēka”.