Saņem ziedojumu bērnu paliatīvās aprūpes mājās nodrošināšanai – medicīnas ierīču iegādei un transporta izdevumiem.

 Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības un aptieku tīkla Apotheka īstenotajā labdarības projektā “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā” divu mēnešu laikā savākti 2898,92 EUR, kas ļaus iegādāties trīs sekrēta atsūcējus pacientu vajadzībām un līdz 2017. gada beigām katru mēnesi tērēt apmēram 200 EUR transporta vajadzībām, lai paliatīvās aprūpes komandas speciālisti varētu apmeklēt pacientus ne vien Rīgā, bet arī Daugavpilī, Alūksnē, Ilūkstē, Ozolniekos un citviet, visā Latvijā.

Bērnu paliatīvās aprūpes komandas vadītāja dr. Anda Jansone stāsta “Esmu pateicīga katram, kas kaut ar dažu centu lielu ziedojumu ir palīdzējis piepildīt labdarības kampaņas “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā!” ziedojumu kastes Apotheka aptiekās. Aptieku cilvēki apmeklē brīžos, kad vēlas uzlabot savu veselību, izārstēties no kādas slimības vai vismaz iegādāties savai veselībai nepieciešamo, lai varētu turpināt pilnvērtīgu dzīvi! Arī neizārstējami slimu bērnu dzīvi var uzlabot – sniedzot šiem cilvēkbērniem iespēju baudīt mirkļus kopā ar tuviniekiem savās mājās; nodrošinot profesionālu atbalstu, kad tas nepieciešams! Gandrīz 3000 EUR, ko cilvēki ir saziedojuši 100 Apotheka aptiekās visā Latvijā, ir būtisks atbalsts, kas ļaus segt transporta izdevumus un iegādāties sekrēta atsūcējus bērnu labsajūtas nodrošināšanai paliatīvajā aprūpē mājās.”

            Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš, uzsākot šo projektu, norādīja: “Sabiedrībā nav pieņemts skaļi runāt par bērniem ar ļoti smagām un neizārstējamām slimībām, jo tā ir ārkārtīgi emocionāla un sāpīga tēma. Taču darīt to ir nepieciešams, jo tikai tā iespējams panākt cilvēku izpratni par lietas nopietnību un veidiem, kā mazajiem brašuļiem un viņu ģimenēm var šajās situācijās palīdzēt.” Lai aktualizētu šo tēmu no 1.novembra līdz 31. janvārim Apotheka aptiekās norisinājās labdarības kampaņa “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā”, un tās laikā 100 Apotheka aptiekās visā Latvijā tika izvietotas ziedojumu kastītes naudas vākšanai un informatīvi materiāli, lai piesaistītu līdzekļus smagi slimu bērnu paliatīvajai aprūpei. Labdarības kampaņas mērķis bija sniegt atbalstu, lai gandrīz 200 Latvijas ģimenēm, kas audzina bērnus ar neizārstējamām saslimšanām, nodrošinātu profesionālu un visaptverošu palīdzību mājās.

Liels paldies visiem labdarības akcijas atbalstītājiem! Kopā mēs esam spēks!