Sagādā patīkamu nedēļas nogali neizārstējami slimu bērnu ģimenēm.

No 27.02. līdz 1.03. Jūrmalā, viesnīcā Baltic Beach Hotel Jūrmalā, Jūras ielā 23/25 notika īpašs seminārs-nometne „Kopā mums ir viegli”, kura ietvaros kopā sanāca 15 neizārstējami slimu bērnu ģimenes, lai trīs dienas patīkamā gaisotnē iegūtu jaunu informāciju, darbotos radošās nodarbībās, atpūstos un baudītu mirkļus kopā. Ģimenēm, kuru bērni sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem, ikdiena paiet emocionāli un fiziski apgrūtinātos apstākļos, tāpēc šī nedēļas nogale bija ļoti patīkams atelpas brīdis, kādu ģimenes nav piedzīvojušas pat gadiem ilgi. 

Mamma Inese, kas nometnē piedalījās kopā ar vīru un 2 meitām, atzīst: „Ilgi domāju, kā ietvert vārdos to, kas valda sirdī un prātā pēc šīm 3 pasakainajām dienām?! Bezgalīgs paldies Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrībai, Prieka Vēstij un visiem tiem labajiem cilvēkiem, kas iesaistījās nometnes organizēšanā, gan reāli gādājot par mūsu labsajūtu, gan sarūpējot taustāmus un baudāmus pārsteigumus. Viss, kas ar mums notika, bija mīlestības caurstrāvots un tieši tāpēc – tik dārgs un nenovērtējams! Atmiņas turpmāk būs tās, kas mūs stiprinās gan grūtos brīžos,gan ik dienā! Pateicoties Jums, nometnes rīkotāji, debesis kļūst augstākas un skats viedāks.”

Semināra-nometnes programma tika veidota tā, lai tajā pavadītais laiks būtu lietderīgs, patīkams un radošs gan lieliem, gan maziem. Vecāki apmeklēja dažādas lekcijas, nodarbības un ārstnieciskās procedūras, iepazinās ar Baltkrievijas bērnu hospisa pieredzi bērnu paliatīvās aprūpes nodrošināšanā mājās, darbojās atbalsta grupās, savukārt bērni attīstīja savas radošās prasmes dažādās darbnīcās un rotaļās – gleznoja uz kanvas, gatavoja rotaslietas un konfektes, pašu rokām taisīja nozīmītes un skatījās dažādus interesantus fizikas eksperimentus.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja dr. Anda Jansone uzsver: „Šis seminārs/nometne ir ļoti nozīmīgs notikums šo ģimeņu dzīvē. Ģimenes, kuru bērns saņem paliatīvās aprūpes pakalpojumus, dzīvo pastiprinātas spriedzes apstākļos, tā visai ģimenei ir fiziski un emocionāli ļoti smaga situācija, kura var ilgt gadiem. Slimā bērna vajadzības bieži ir tādas, ka iziet ārpus mājām visiem kopā ir apgrūtinoši vai pat neiespējami, daudzas ģimenes to nav darījušas gadiem.”

Nometnē piedalījās15 ģimenes, 12 no tām audzina bērnus, kas paliatīvās aprūpes pakalpojumu mājās saņem Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansētā projekta „Inovatīvu risinājumu ieviešana bērnu paliatīvajā aprūpē”(projekta Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/050/032) ietvaros.

Pasākumu organizēja Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrība, sadarbībā ar kristiešu draudzi „Prieka Vēsts”, „Latvijas Bērnu fondu”, biedrībām „Palīdzības centrs „Spēkavots””, „Baltkrievijas bērnu hospis”, „dr. Klauns”, rehabilitācijas centru „Mēs esam līdzās” un uzņēmumu „CocaCola HCB”.