Rainim-150, Bērnu paliatīvās aprūpes komandas mājvietai – 15!

 26. oktobrī aprit 15 gadi, kopš Bērnu paliatīvās aprūpes komanda ievākusies savā tagadējā mājvietā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Telpas, kurās šobrīd darbojas paliatīvās aprūpes speciālisti, savulaik apdzīvojis pats slavenais dzejnieks Rainis. Šobrīd Raiņa mājvietā iekārtota sanāksmju telpa Bērnu Paliatīvās aprūpes komandai, kur radošā gaisotnē top jaunas idejas ikdienas darbam un pakalpojuma pilnveidošanai. 

  Iespējams, tikai retais zina, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcās teritorijā savu mājvietu uz laiku radis populārākais latviešu dzejnieks un rakstnieks Rainis, kura darbi atzīti pasaules mērogā.  Tieši šeit, vērojot mazos pacientus, pirms teju 100 gadiem tapusi  Raiņa dzejas grāmata “Saulīte slimnīcā”. Oktobra beigās aprit 15 gadi, kopš šīs telpas nodotas Bērnu paliatīvās aprūpes komandas pārziņā, un, lai arī ārēji nekas te vairs neliecina par dižā rakstnieka klātbūtni – bērnu paliatīvās aprūpes komandas speciālisti apliecina, radošas domas un idejas šeit tiešām raisās ļoti labi.

  Bērnu paliatīvās aprūpes dienesta un biedrības vadītāja Anda Jansone atzīst: “ Tieši telpā, kur savulaik tapusi mīļā un sirsnīgā Raiņa grāmatiņa bērniem “Saulīte slimnīcā”, rodas lielākais vairums mūsu ideju Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojuma pilnveidošanai un attīstībai Latvijā, Ņemot vērā, ka šobrīd esam pirmie un vienīgie Baltijā, kas ģimenēm ar neizārstējami slimiem bērniem spēj piedāvāt aprūpi mājās, domāju, ka Raiņa radošums, analītiskais pasaules redzējums un spēja uz pasauli raudzīties nākotnes acīm, ir pārmantota arī paliatīvās aprūpes komandas darbā. Ir interesanti, ka tieši dzejnieka jubilejas gadā, svinot viņam 150 gadus, mēs varam svinēt 15 gadus šeit, viņa bijušajā mājvietā.”

  Bērnu paliatīvā aprūpe ir kompleksa palīdzība ģimenēm, kuru bērnu slimība nav izārstējama un radikālās ārstēšanas iespējas ir izsmeltas, taču bērni un ģimenes, nepieciešamības gadījumā saņemot profesionālu palīdzību, var ilgstoši sadzīvot ar šo situāciju un iemācīties to pieņemt, nodrošinot pienācīgu dzīves kvalitāti. Bērnu paliatīvās aprūpes komanda nodrošina visaptverošu aprūpi mājās – ar šiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, kapelāne, psihologi, psihoterapeiti. Biedrības aprūpē šobrīd ir aptuveni 170 ģimenes.