Notiks ekskluzīvu kokaugu izsole„Uzzied eņģeļu koks”

16. maijā plkst. 11:20 Nacionālā botāniskā dārza gadatirgū Salaspilī notiks ekskluzīvu koku un krūmu izsole pret ziedojumiem neizārstējami slimu bērnu aprūpei mājās. Ar izsoli un labdarības stendu, kurā pret ziedojumiem tiks izplatīti dažādu Latvijas audzētāju dāvinātie stādi, noslēgsies labdarības akcija „Uzzied eņģeļu koks”.

Izsolē interesenti varēs iegādāties sakurai līdzīgo Japānas ķirsi, magnolijas, krāšņas šķirnes vilkābeli, korejas ceriņus, sarkanlapu kļavu, Japānas katsuru un citus augstvērtīgus stādus, iegūstot gan krāšņu rotu savam dārzam, gan vienlaikus ar ziedojumu atbalstot slimu bērnu paliatīvo aprūpi mājās. Solīšanu vadīs Nacionālā botāniskā dārza direktors, dendrologs Andrejs Svilāns. Pirms izsoles, gadtirgus apmeklētājus ar nelielu koncertu iepriecinās ansamblis „Dzeltenā zemūdene”.

Visu gadatirgus laiku starp citiem tirgotājiem būs atrodams arī akcijas „Uzzied eņģeļu koks” labdarības stends, kurā pret ziedojumiem varēs iegādāties Latvijas stādaudzētāju dāvinātos augļu koku, ogu krūmu un dažādu krāšņumaugu stādus.

            Labdarības akcija „Uzzied eņģeļu koks” notiek jau otro reizi, to rīko Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, kas 16 gadus, ciešā sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu, nodrošina visaptverošu aprūpi mājās ģimenēm, kuru atvases sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem.

Biedrības vadītāja, ārste dr.Anda Jansone stāsta: „Bērnu paliatīvā aprūpe ir kompleksa palīdzība ģimenēm, kuru bērnu slimība nav izārstējama un radikālās ārstēšanas iespējas ir izsmeltas, taču bērni un ģimenes, nepieciešamības gadījumā, saņemot profesionālu palīdzību mājās, var ilgstoši sadzīvot ar šo situāciju un iemācīties to pieņemt, nodrošinot normālu dzīves kvalitāti.

Ar šiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, kapelāne, psihologi, psihoterapeiti. Biedrības paspārnē ir aptuveni 160 ģimenes, taču, jāteic, kā ir – pacientu skaitam ir tendence palielināties, tieši tāpēc mums ir ne vien jāvāc ziedojumi aprūpei, bet arvien vairāk un vairāk ir jārunā par šo sabiedrības daļu – ģimenēm, kuru bērnu slimības izārstēt nevarēs nekad, taču, nedaudz piepalīdzot, ar saslimšanām var mācīties sadzīvot, lai tās nekļūtu par „pasaules galu”. Kā liecina mūsu aptaujas – ģimenēm šī palīdzība ir neatsverama, un esam gandarīti, sabiedrība ar saviem ziedojumiem ir gatava to atbalstīt”

Palīdzēt šiem bērniem un ģimenēm var arī, piezvanot uz ziedojuma tālruni 90006588 (maksa par zvanu 1,42 eur).

Akcija tiek organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Akcijas atbalstītājs ir  „Konekesko”, stādus akcijai ziedo Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī, a/s „Latvijas valsts meži”, kokaudzētavas „Baltezers”, „Latroze”, „Dimzas”, „Lēpes”, „Arumi”, „Robežnieki”, ”Heimanis”, „Krogzeme” un citi. Akciju informatīvi atbalsta TV24 un draugiem.lv.