Noslēgusies labdarības akcija “Uzzied eņģeļu koks”.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības rīkotajā labdarības akcijā „Uzzied eņģeļu koks” jau saziedoti 3119,81 eur. Noslēgušies akcijas ievērojamākie pasākumi – stādu izplatīšana pret ziedojumiem dažādās tirdzniecības vietās, labdarības izsole un koncerts, taču ziedojumu vākšana smagi slimu bērnu aprūpei mājās šīs akcijas ietvaros turpināsies līdz 1. jūnijam, jo tieši tik ilgi darbosies ziedojumu tālrunis 90006588, uz kuru piezvanot iespējams ziedot 1,42 eur.

Akcijas „Uzzied eņģeļu koks” ietvaros, no 1. maija notika dažādas aktivitātes ar mērķi savākt ziedojumus smagi slimu bērnu aprūpei mājās. Lai arī akcija notiek jau otru pavasari, šis bija pirmais gads, kad tā tika īstenota tik vērienīgos apjomos – labdarības stendi, kuros pret ziedojumiem varēja iegādāties Latvijas stādaudzētāju dāvinātus kokaugus, bija atrodami gan populārākajos dārzkopju pasākumos – Stādu parādē un Nacionālā Botāniskā dārza gadatirgū, gan  tirdzniecības centros. Ekskluzīvākus stādus varēja iegādāties labdarības izsolē, bet, godinot ģimenes un mammas, kas audzina smagi slimus bērniņus, apmeklēt labdarības koncertu Rīgas Doma baznīcā.

Biedrības vadītāja, dr.Anda Jansone stāsta: „Esam priecīgi par akcijai saziedotajiem līdzekļiem, jo tas nozīmē, ka daudzu Latvijas ģimeņu atvasītes, kas sadzīvo ar nopietniem, slimību uzliktiem ierobežojumiem varēs saņemt speciālistu palīdzību mājās. Biedrības aprūpē ir bērni ar smagām onkoloģiskām, ģenētiskām, neiroloģiskām slimībām, šiem mazuļiem pat vienkāršas iesnas var izraisīt smagas komplikācijas, taču viņi, tāpat kā visi citi bērni, visvairāk vēlas būt mīlēti un dzīvot kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem. Paldies ziedotājiem, kas palīdz šādu iespēju nodrošināt. Jā, biedrības aprūpē esošos bērnus nav iespējams izārstēt, taču visi kopā mēs varam palīdzēt viņiem būt vismaz mazliet laimīgākiem un piepildīt ikdienu ar pozitīvām emocijām – un tas ir ļoti, ļoti daudz!”

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība jau 16 gadus ciešā sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu nodrošina visaptverošu aprūpi mājās ģimenēm, kuru atvases sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem. Ar šiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, kapelāne, psihologi, psihoterapeiti, sociālais darbinieks. Biedrības paspārnē ir aptuveni 160 ģimenes. Viņu atbalstam, neatkarīgi no labdarības akcijām, var ziedot arī, pārskaitot naudu uz Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības ziedojumu kontu SIA Swedbank: LV89HABA0551031987269, Reģ. No. 40008033071.

Akcija tiek organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Akcijas atbalstītājs ir  „Konekesko”, stādus akcijai ziedo Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī, a/s „Latvijas valsts meži”, kokaudzētavas „Baltezers”, „Latroze”, „Dimzas”, „Lēpes”, „Arumi”, „Robežnieki”, ”Heimanis”, „Krogzeme” un citi. Ar savu produkciju akciju atbalsta arī SIA „Eko zeme”. Akciju informatīvi atbalsta TV24, Rīgas dome, Rīgas Doms, draugiem.lv un ziedu salons “Florestans”.