Labdarības kustība “Eņģeļu koks” sāk akciju līdzekļu vākšanai.

     Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, labdarības kustības “Eņģeļu koks” ietvaros, sadarbībā ar vienu no straujāk augošajiem aptieku tīkliem Latvijā Apotheka, uzsāk kampaņu “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā”, kuras laikā 100 Apotheka aptiekās visā Latvijā no 1. novembra līdz 31. decembrim tiks izvietotas ziedojumu kastītes naudas vākšanai, lai piesaistītu līdzekļus smagi slimu bērnu paliatīvajai aprūpei. Vairāk kā 170 Latvijas ģimenēm, kas audzina bērnus ar neizārstējamām slimībām, nepieciešama profesionāla, visaptveroša palīdzība mājās!

            Bērnu paliatīvās aprūpes komandas vadītāja dr. Anda Jansone norāda: “Ziedojumu vākšana sadarbībā ar aptieku tīklu Apotheka, ir pirmā no Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības rudens/ziemas perioda labdarības akcijas “Apsnieg eņģeļu koks” aktivitāšu norisēm. Esmu gandarīta, ka viens no straujāk augošajiem aptieku tīkliem Apotheka, kas šajā gadā atvēra savu 100 aptieku Latvijā, atsaucās aicinājumam kļūt par mūsu sadarbības partneri. Šis projekts biedrībai ir nozīmīgs, jo tā ietvaros ne vien tiek vākti ziedojumi, bet arī plašākai sabiedrībai tiek atgādināts, ka mums līdzās dzīvo daudz ģimeņu, kuru mazuļiem jāsadzīvo ar smagām, neizārstējamām saslimšanām, un mēs katrs varam palīdzēt viņiem iedot vissvarīgāko – drošības sajūtu, ka pat dzīvojot mājās, nevis slimnīcas palātā, grūtā brīdī līdzās būs profesionāļi, kas palīdz.

Bērnu paliatīvā aprūpe ir visaptveroša palīdzība tiem mazuļiem, kam jāsadzīvo ar neizārstējamām slimībām. Aprūpes komanda, kurā darbojas ne vien medicīnas darbinieki, bet arī psihoemocionāla, garīga un sociāla atbalsta sniedzēji, nodrošina mazajiem pacientiem un viņu tuviniekiem palīdzību mājās, ne vien kontrolējot slimības simptomus, bet arī palīdzot atgūt emocionālo līdzsvaru ģimenē. Daudzi mazuļi šo palīdzību saņem gadiem ilgi.

Tā, ka bērnu paliatīvās aprūpes komandas darbs tikai daļēji ir valsts apmaksāts, biedrība jau ceturto gadu rudens/ziemas periodā rīko labdarības pasākumus “Apsnieg eņģeļu koks”, lai meklētu finansējumu tām aprūpes vajadzībām, ko valsts neapmaksā. Šogad akcijas ietvaros notiks ne vien ziedojumu vākšana Apotheka aptieku tīklā, bet arī “Eņģeļu koka” krekliņu tirdzniecība, sadarbībā ar Latvijā pazīstamu apģērbu zīmolu  “Black Swan by Olga Broka”, Ziemassvētku labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks” Rīgas Domā un citas aktivitātes.