Iznākusi informatīvi izglītojošā filma “Kopā vieglāk”.

    12. oktobrī Eiropas Savienības mājā, pulcējot kopā vairāk kā 40 cilvēkus, notika Pasaules Hospisa un Paliatīvās aprūpes dienai veltīts pasākums- dokumentālās, informatīvi izglītojošās īsfilmas “Kopā vieglāk” prezentācija. Filma ir veltīta bērnu paliatīvajai aprūpei. Filmā ģimenes, kuras saņem bērnu paliatīvās aprūpes komandas pakalpojumus, dalās ar saviem stāstiem par ikdienu kopā ar smagi slimu bērnu, iespējām saņemt atbalstu un māku noticēt, ka bērna slimība nedrīkst aizēnot dzīves krāsaino burvību.

Filma būs efektīvs ilgtermiņa darba materiāls, gan ģimenēm, gan topošajiem veselības un sociālās aprūpes nozares speciālistiem, sniedzot pamatinformāciju par sociālo atstumtību, kas skar ģimenes ar neizārstējami slimiem bērniem. Filmas mērķis bija parādīt, ka, neskatoties uz emocionāli un funkcionāli smagajiem apstākļiem, kuros nonāk ģimenes, kad bērnu piemeklē neizārstējama slimība, ir iespējama pilnvērtīga dzīve, ģimenes var saņemt atbalstu, tā sadzīvojot ar bērna slimību, nezaudējot savas sociālās, profesionālās un cita veida iemaņas. Dokumentālais materiāls būs pieejams arī interneta vidē.

Pēc filmas demonstrēšanas notika tikšanās gan ar filmas veidotājiem, gan  ģimenēm, kuru atvases saņem bērnu paliatīvās aprūpes komandas atbalstu, gan pašiem aprūpes sniedzējiem – multiprofesionālu komandu.

 Filma uzņemta ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekta „Pilsoniskās līdzdalības veicināšana Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbībā” (projekta Nr. 2016.LV/NVOF/PSA/018) ietvaros.

Vienlaikus ar filmas pirmizrādi notika postera “Brīnumi notiek” atvēršanas svētki. Stends “Brīnumi notiek” ir veidots ar mērķi lauzt stereotipu par bērnu paliatīvo aprūpi kā nolemtību, jo šajā materiālā redzama tikai neliela daļa no to bērnu foto, kam veselības stāvokļa stabilizēšanās dēļ, paliatīvās aprūpes pakalpojumi vairs nav nepieciešami.

Filmas pirmizrāde un postera atklāšana ir tikai dažas no Hospisa mēneša aktivitātēm, lai pievērstu uzmanību bērnu paliatīvās aprūpes vajadzībām. Hospisa mēneša aktivitāšu ietvaros, oktobrī bērnu paliatīvās aprūpes komanda kopā ar interesentiem, attīstot labdarības kustības “Eņģeļu koks” ideju, ierīkoja “Eņģeļu koka dārzu” pie biedrības “Aizputes samarietis” atbalsta centra „Roku rokā” ēkas un pie bērnu sociālās aprūpes centra “Pļavnieki”.

 Pasaules hospisa dienai un hospisa mēnesim veltītās aktivitātes Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība Latvijā rīko jau vairākus gadus. Tas tiek darīts, lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērnu paliatīvās aprūpes nepieciešamībai, nozīmei un lauztu mītus par bērnu paliatīvo aprūpi. Latvijā bērnu paliatīvo aprūpi ik gadu saņem teju 200 mazuļi.

Skatīties filmas fragmentu: Kopā vieglāk