Krāšņi ziedošo augu izsole “Uzzied eņģeļu koks”

pase7

Nacionālajā Botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī sestdien, 17.maijā plkst. 11:00 notiks krāšņi ziedošu augu izsole Uzzied eņģeļu koks, kurā gūtie līdzekļi tiks veltīti neizārstējami slimo bērnu aprūpei. Pirms izsoles muzicēs leģendārā latviešu grupa Jumprava.

Pasākums notiks NBD rīkotā stādu gadatirgus laikā, kas tradicionāli kuplā skaitā pulcē dārzkopības entuziastus no visas Latvijas.

Izsolē potenciālajiem pircējiem tiks piedāvāts ap pussimts dekoratīvo koku un krūmu, ko dāsni ziedojušas Latvijas stādaudzētavas. To vidū ir dekoratīvās ābeles, ceriņi, magnolijas, vīteņaugi, spirejas, pīlādži, kļavas, vilkābeles, veigelas, rozes u.c. augi. Izsoli vadīs NBD direktors Andrejs Svilāns.

Izsoli rīko Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrība sadarbībā ar NBD Salaspilī. Izsole ir turpinājums biedrības aizsāktajam labdarības projektam Eņģeļu koks, kura ietvaros tiek rīkoti labdarības koncerti, izveidota mājas lapa un ziedošanas aplikācija draugiem.lv un īstenotas citas aktivitātes.

„Laikā, kad pasaule sazaļo un uzzied jaunam pavasarim, jaunai dzīvībai, aicinu ikvienu padomāt, ka tepat līdzās visā Latvijā ir vairāki simti bērnu, kuru laiks uz šīs zemes ir ierobežots, jo viņi slimo ar kādu neizārstējamu slimību. Aizejot bērnam, lai viņa vietā paliek mūsu iestādītie koki, izrādot mūsu rūpes un labo gribu palīdzēt,” saka Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Anda Jansone.

Pirms izsoles no plkst. 11 līdz 11.30 pasākuma dalībniekus izklaidēs leģendārā latviešu grupa Jumprava. Grupas mūziķiem iespēja nopirkt ziedošu koku un šādi ziedot naudu slimajiem bērniem šķiet netradicionāls veids, kā iesaistīties labdarībā.

Jumprava  ar lielu  gandarījumu piedalās šajā labdarības izsolē. Daloties ar savām emocijām un  dziesmām,  mēs varam vairot prieku ģimenēs, kuras rūpējas par saviem smagi slimajiem bērniem.  Es arī pats noteikti nopirkšu kādu  ziedošu  koku, lai tas manā  dārzā ir kā simbols  cilvēka labākajām izpausmēm – līdzcietībai un  vēlmei   palīdzēt,” saka grupas mūziķis Aigars Grāvers.

Pasākuma galvenais atbalstītājs ir uzņēmums SIA Elagro Trade, bet atbalstītājs – SIA Konekesko Latvija.

Augus labdarības izsolei ziedojuši 15 Latvijas uzņēmumi – Salaspils Nacinālais botāniskais dārzs, z/s Rāvijas, z/s Spindeles, Krāslavas kokaudzētava, SIA Krogzeme, dekoratīvo stādu audzētava Arumi, stādaudzētavas Latroze, Dimzas, Lēpes, Blīdene, kokaudzētava Baltezers, Pope, Bulduri, Robežnieki, kā arī Bakker-Holand.lv

Visi ienākumi tiks ziedoti bērnu paliatīvajai aprūpei. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības uzskaitē ir 150 bērni aprūpē mājās, kuru ikdienas vajadzības ir īpašas – nepieciešama ne vien medicīniskā, psiholoģiskā, garīgā un sociālā aprūpe, bet arī specifiska kopšana, uzturs un degviela paliatīvās aprūpes speciālistu vizītēm mājās pie pacientiem, ko nenodrošina valsts atvēlētais finansējums.

Izstāde tiek organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038/2014) ietvaros.Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.