Ielūdzam uz Valērijas darbu izstādi „Mana dzīve lielajā pasaulē”

pase7

6. maijā plkst. 13:30 Bērnu klīniskās universitātes „Saulaino Dienu Bibliotēkā” atklāja 12 gadus vecās Valērijas Jakimovas darbu izstādi.  Izstāde tiek organizēta labdarības akcijas „Eņģeļu koks” ietvaros, kas veltīta bērniem, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe.

Mēneša garumā bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt meitenītes mākslas darbus – dažādu priekšmetu apgleznojumus un plastilīna figūriņas. Izstādē aplūkojamie darbi ir tapuši pēdējā pusgada laikā. Valērijas vismīļākais darbs ir rozā flamingo.  Tiekoties Valērija stāsta: “Dzīvnieku pasaule ir daudz krāsaināka par cilvēku pasauli. Man patīk spilgtas krāsas, tās ir dzīvespriecīgas un caur tām es varu izpaust savas jūtas, emocijas un pasaules redzējumu.” Valērija pirmajiem izstādes apmeklētājiem bija izveidojusi arī īpašus piemiņas suvenīrus – pašgatavotus ielūgumus, ko interesenti varēja saņemt, ierodoties uz izstādi.

Darbus aplūkot izstādes atklāšanas dienā ieradās tēlniece Anna Rasmus, kas jau pirms izstādes atzinīgi novērtējusi Valērijas veikumu un iedrošinājusi meiteni turpināt darboties. Sociālajos tīklos izvietoto Valērijas darbu fotogrāfijas aplūkojuši vairāki tūkstoši cilvēku, veltot mazajai māksliniecei labus vārdus un vēlot iedvesmu jaunu darbu radīšanai. Jauku pārsteigumu meitenei un viņas mammai izstādes atklāšanas dienā sagādāja L’oreal Paris Latvia pārstāvji Sandra Kajaka un vizāžiste Lelde Lazda, kas Valēriju un viņas māmiņu īpaši saposa par godu šim notikumam. Par izstādes noformējumu gādāja AS ”Rīgas Drēbnieks”.

Izstādi organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, sadarbībā ar biedrību „Bērnu Draugi” un RCB filiāli „Saulaino Dienu Bibliotēka”, EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038/2014) ietvaros.