Ielūdzam uz labdarības akcijas “Apsnieg eņģeļu koks” pasākumiem!

Labdarības akcija Eņģeļu koks ir kļuvusi par simbolu veselai labdarības pasākumu virknei, kas piedāvā dažādas iespējas atbalstīt neizārstējami slimos bērnus – atnākot uz labdarības koncertiem, piedaloties Ziemassvētku eglīšu vai ziedošu augu izsolē pavasarī.

Sestdien, 1.novembrī, Kalnciema kvartāla izstāžu galerijā Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība rīkoja labdarības akciju – Ziemassvētku eglīšu podu apgleznošanas radošo darbnīcu. Vienkāršie māla podi mākslinieku rokās pēc vairāku stundu pūlēm pārvērtās vienreizējos mākslas darbos ar eņģeļu, brīnumainu putnu, krāšņu ziedu, visuma un citiem motīviem.

Radošajā darbnīcā piedalījās mākslinieki Māris Subačs, Agnese Bule, Laura Feldberga, grafiķe Antra Jāņkalna, keramiķe Mairita Folkmane un tēlnieks Ivo Folkmanis, gleznotāji Agra Rītiņa un Rihards Delvers, grafiķe un gleznotāja Dina Ābele, kā arī tekstilmāksliniece Kristīne Ramane.

Apgleznotajos podos tiks ievietotas Ziemassvētku eglītes, kuras pārdos labdarības izsolē Kalnciema kvartāla tirdziņā 13.decembrī plkst. 13:00.

„Esam ļoti iepriecināti un gandarīti par mākslinieku veikumu un sakām viņiem milzīgu paldies. Katrs apgleznotais pods ir tiešām unikāls, ar savu vēstījumu, un noteikti vairos interesi par labdarības izsolē nopērkamajām eglītēm, kas tiks ievietotas šajos podos. Pasākuma laikā guvām daudz skaistu emociju, kas mūs visus spēcinās ikdienas darbā, sniedzot atbalstu slimajiem bērniem un viņu ģimenēm,” sacīja Anda Jansone, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja.

 25. novembrī plkst. 13:30 Bērnu klīniskās universitātes „Saulaino Dienu Bibliotēkā” notiks 12 gadus vecās Valērijas Jakimovas darbu izstāde „Man ir spārni, es varu lidot”. Valērija lielāko savas dzīves daļu cīnās ar hronisku hemato-onkoloģisku saslimšanu, ir piedzīvojusi vairākus ar veselību saistītus sarežģījumus, ārstējusies gan Latvijā, gan ārzemēs.  Mēneša garumā bibliotēkas apmeklētājiem būs aplūkojami dažādos materiālos veidoti skulpturāli tēli – dzīvnieki un cilvēki, izgreznoti trauki, kolāžas un citi Valērijas darbi, kas iedvesmo meiteni dzīvei un piepilda viņas ikdienu. Izstādi organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, sadarbībā ar biedrību „Bērnu Draugi” un RCB „Saulaino Dienu Bibliotēka”.

 Šogad tradicionālais Ziemassvētku labdarības koncerts svētbrīdis Apsnieg eņģeļu koks Rīgas Domā notiks 25.decembrī plkst. 15:00. Dažādu autoru dziesmas svētku noskaņās izpildīs Olga Rajecka, Zane Gudrā, Aivars Gudrais (ģitāra), Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti) un RTU jauktais koris “Vivere”.

Visi labdarības akcijā iegūtie līdzekļi tiek ziedoti neizārstējami slimo bērnu paliatīvās aprūpes organizēšanai mājās.

Labdarības akciju atbalsta uzņēmumi Coca- Cola un Konekesko. 

Labdarības akcija tiek organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038/2014) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.