Bērnu paliatīvās biedrības sargeņģelis Veltas kundze.

Domātājs Pitagors vēl sen pirms mūsu laikiem teicis – Divas lietas piešķir cilvēka dzīvei ko dievišķu: dzīve sabiedrības labā un patiesums.

Šis viņa aforisms labi raksturo kādu mūsu biedrībai ļoti īpašu cilvēku Veltu Elon-King. Viņas dzīve patiesi bijusi dievišķas gaismas apspīdēta – ar patiesu ieintersētību, gādību un mīļumu Velta stāvējusi pie Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības šūpuļa, allaž devusi labu padomu, atbalstījusi, ticējusi un iedvesmojusi – gluži kā laba krustmāte, kurai bijusi liela loma sava krustbērna – šoreiz biedrības, dzīvē. Šķiet, vēl tikai nesen kopā ar Veltas kundzi plānojām, kā labāk iekārtot biedrības telpas, kādus mērķu un uzdevumus jāsasniedz, šķiet – pavisam nesen izdevām Veltas sarakstīto pasaku grāmatu „Sienāzīša ceļojums uz Mēness”, kuru par ziedojumiem biedrība vēl arvien piedāvā iegādāties saviem atbalstītājiem.

Veltas kundze aktīvi darbojās Daugavas Vanagu organizācijā Londonā, kopā ar domubiedriem strādājusi latviešu skolās, bibliotēkās, rakstījusi presē, organizējusi dažādus pasākumus, Ziemassvētku tirdziņus, labdarības loterijas un piedalījusies citās saviesīgās aktivitātēs. Lielā mērā tieši pateicoties Veltas atbalstam, biedrības kolēģi Londonas komandējumu laikā vienmēr bijuši laipni gaidīti Latvijas Biedrības namā un mūsu biedrība regulāri saņēmusi dažāda veida atbalstu.

Ar latvietēm iedzimto darba tikumu un dzimetenes mīlestību Veltas kundze un citas viņas kolēģes  dažādos veidos atbalstījušas neizārstējami slimos bērnus visā Latvijā.  Nu pati Veltas kundze aizgājusi mūžības ceļos, bet viņas mīļums, labestība un sirds siltums turpinās dzīvot vēl ilgi, ilgi.

Ir cilvēki, kas jau šajā dzīvē kļūst dievišķi… Mums ir patiess gandarījums, ka viens no viņiem – Velta – ir bijusi tieši Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības krustmāte. Un nu ir biedrības Sargeņģelis, kas nu noteikti ne tikai gādā par mums no Debesīm, bet aprūpē un apmīļo arī visas tajā saulē nokļuvušās dvēselītes…