Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība saņem “Balvu cilvēka izaugsmei”

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība saņēmusi “Balvu cilvēka izaugsmei” par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā. Šis apbalvojums ir nozīmīga atzinība, kuras nominanti tika vērtēti nevis pēc iekšzemes kopprodukta vai ekonomiski pamatotu rādītāju veidošanas, bet gan pēc ieguldījuma cilvēku un tautas attīstībā, ceļot sabiedrības dzīves līmeni un veidojot attīstītu kopienu.

Biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Aina Briede, saņemot apbalvojumu, norādīja – esam pateicīgi tām stiprajām ģimenēm, kas ir piekritušas uzticēties mums un pieņēmušas mūs par sadarbības partneri savā ceļā ar bērna slimību, paldies mūsu sadarbības partneriem, kas šai balvai nominēja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību un žūrijas pārstāvjiem, kas ieraudzīja un novērtēja mūsu darba dziļāko sūtību – palīdzēt tiem, kuru cilvēciskā izaugsme veidojas smagu ciešanu ceļā.

Balvu pasniegšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Amerikas Savienoto valstu vēstniece Nensija Bikofa Petita, Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks, Veselības ministrs Guntis Belēvičs un citas prominences.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība saņēma tēlnieces Olga Širovas veidoto skulptūru “Asns”, kas simbolizē cilvēka izaugsmi. Tāpat tika saņemtas arī speciālas balvas no Amerikas vēstniecības, Microsoft, Latvijas Pilsoniskās alianses un citiem atbalstītājiem.

Kategorijā par izcilu ieguldīju veselībā un labklājībā tika iesniegti 15 pieteikumi, balvai tika nominēti četri no tiem. Līdzās bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai uz apbalvojumu pretendēja biedrība “Agihas”, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” un ārsts Jāzeps Pogumirskis. Balva cilvēka izaugsmei tika pasniegta četrās kategorijās – par sociālo atbildību, par izcilu ieguldījumu izglītībā, par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā, par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība jau 18. gadu, ciešā sadarbībā ar Bērnu slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu, nodrošina visaptverošu aprūpi mājās ģimenēm, kuru atvases sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem. Biedrības paspārnē ir 178 pacienti, kas sadzīvo ar neizārstējamām neiroloģiskām, ģenētiskām, onkoloģiskām un cita veida saslimšanām.

Balvu konkursu organizēja Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse.

 Video par Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību

Video no balvas pasniegšanas ceremonijas

Brošūra par visiem balvas finālistiem