Ar labdarības stendu Stādu parādē sāk ziedēt “Eņģeļu koks”!

30. aprīlī un 1. maijā ar labdarības stendu “Stādu parādē” Siguldā, ekskluzīvu koku un krūmu izsoli un labdarības kustības “Eņģeļu koks” himnas pirmatskaņojumu sākās gadskārtējā labdarības akcija “Uzzied eņģeļu koks”, kuras ietvaros saziedoti 710,26 EUR, visaptverošas neizārstējami slimu bērnu aprūpes nodrošināšanai mājās.

Pasākuma ietvaros 30.aprīlī plkst. 12:00 notikaAndreja Svilāna vadīta ekskluzīvu koku un krūmu labdarības izsole, bet pirms tās, plkst. 11.45 uz Stādu parādes lielās skatuves tika pirmatskaņota labdarības kustības himna “Uzzied eņģeļu koks”. Himnas mūziku un vārdus akcijai dāvinājis komponists Mārtiņš Zvīgulis, savukārt to izpildīja soliste Zane Gudrā. Abās pasākuma dienās Siguldas Svētku laukumā darbojās akcijas labdarības stends, kurā katrs interesents varēja iegādāties kvalitatīvus, Latvijā audzētus koku, krūmu un puķu stādus, kas kļūs par krāšņu dārza rotu daudzu gadu garumā, taču visi par šiem augiem iztērētie līdzekļi tiks izmantoti, lai ģimenes, kuru bērni sadzīvo ar smagām, neizārstējamām saslimšanām varētu saņemt visaptverošu aprūpi mājās.

Šādu palīdzību Latvijā nodrošina Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību ģimenēm, kas audzina neizārstējami slimus bērnus un vāktu ziedojumus aprūpes nodrošināšanai, biedrība jau ceturto gadu īsteno labdarības kustību “Eņģeļu koks”

Biedrības vadītāja ārste Anda Jansone stāsta: “Diemžēl, lai kā mums gribētos pretējo, Latvijā ir daudz bērnu, kuru slimības nevarēs izārstēt pat tad, ja ļoti tic brīnumiem, un šādu mazuļu kļūst arvien vairāk. Ģimenes, kurās aug smagi slimi bērni, ir tepat, starp mums – iespējams, mēs viņus satiekam savā darbā, veikalā, ikdienas gaitās, bet pat nenojaušam, ka šo cilvēku dzīve ir pakārtota slimā bērna vajadzībām. Jā, mēs nevaram izārstēt visas slimības, taču mēs katrs varam palīdzēt ģimenēm atgūt dzīvesprieku, drošības sajūtu un stiprināt viņus, mēs varam palīdzēt iemācīties sadzīvot ar slimību, paust savu atbalstu un atgādināt, ka esam tepat blakus! Akcija “Uzzied eņģeļu koks!” sniedz iespēju katram dalīties ar savu mīlestību un prieku, nopērkot koka, krūma vai puķes stādu labdarības stendā un, priecājoties par krāšņo dārza rotu, atcerēties, ka tas ir devis spēku kādai ģimenei sadzīvot ar bērniņa slimību.”

Akcijas atvaros labdarības pasākumi notiks lielākajos stādu audzētāju gadatirgos – 14. maijā Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī. 14. maijā Nacionālajā Botāniskajā dārzā notiks arī ekskluzīvu stādu izsole, bet 8. maijā plkst. 15:00 tiks rīkots Mātes dienai veltīts labdarības koncerts – svētbrīdis Rīgas Doma baznīcā. Līdzekļus labdarības akcijai vāks arī Rīgas Lutera draudze sava Vasarsvētku Citādā dievkalpojuma laikā 15.maijā plkst. 12.00 Torņakalna baznīcā Rīgā.

Pateicamies akciju atbalstītājiem: Konekesko, Parnass, Stādu parāde, Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī, “EKO ERA”, “EKO ZEME”, stādus ziedojuši – a/s „Latvijas valsts meži”, Nacionālais Botāniskais dārzs, kokaudzētava „Baltezers”, “Stādi Blīdene”, “Spindeles”, “Baižas” „Latroze”, „Dimzas”, „Lēpes”, „Arumi”, „Robežnieki”, ”Heimanis”, „Krogzeme”  un citi.

Foto galerija