Ar labdarības stendu Stādu parādē sāks ziedēt “Eņģeļu koks”!

  5. un 6. maijā ar labdarības stendu “Stādu parādē” Siguldā un neparastu koku un krūmu izsoli sāksies gadskārtējā labdarības akcija “Uzzied eņģeļu koks”, kuras ietvaros tiks vākti ziedojumi visaptverošas neizārstējami slimu bērnu aprūpes nodrošināšanai mājās.

  Abas Stādu parādes dienas Siguldas Svētku laukumā pie speciāli Latvijas lielākajam stādu gadatirgum iekārtotās stādu garderobes darbosies akcijas “Uzzied eņģeļu koks” labdarības stends, kurā katrs interesents varēs iegādāties kvalitatīvus, Latvijā audzētus koku, krūmu un puķu stādus, kas kļūs par krāšņu dārza rotu daudzu gadu garumā, bet 5.maijā plkst. 12:00 uz lielās Stādu parādes skatuves notiks koku un krūmu labdarības izsole. Visi par šiem augiem iztērētie līdzekļi tiks izmantoti, lai ģimenes, kuru bērni sadzīvo ar smagām, neizārstējamām slimībām varētu saņemt visaptverošu profesionālu aprūpi mājās.

  Šo palīdzību Latvijā nodrošina Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību ģimenēm, kas audzina neizārstējami slimus bērnus un vāktu ziedojumus aprūpes nodrošināšanai, biedrība jau piekto gadu īsteno labdarības kustību “Eņģeļu koks”.

  Biedrības vadītāja, ārste Anda Jansone stāsta: “Diemžēl, lai kā mums gribētos pretējo, Latvijā ir daudz bērnu, kuru slimības nevarēs izārstēt pat tad, ja ļoti tic brīnumiem, un šādu mazuļu kļūst arvien vairāk. Ģimenes, kurās aug smagi slimi bērni, ir tepat, starp mums – iespējams, mēs viņus satiekam savā darbā, veikalā, ikdienas gaitās, bet pat nenojaušam, ka šo cilvēku dzīve ir pakārtota slimā bērna vajadzībām. Jā, mēs nevaram izārstēt visas slimības, taču mēs katrs varam palīdzēt ģimenēm atgūt dzīvesprieku, drošības sajūtu un stiprināt viņus, mēs varam palīdzēt iemācīties sadzīvot ar slimību, paust savu atbalstu un atgādināt, ka esam tepat blakus! Akcija “Uzzied eņģeļu koks!” sniedz iespēju katram dalīties ar savu mīlestību un prieku, nopērkot koka, krūma vai puķes stādu labdarības stendā un, priecājoties par krāšņo dārza rotu, atcerēties, ka tas ir devis spēku kādai ģimenei sadzīvot ar bērniņa slimību.”

  Akcijas “Uzzied eņģeļu koks” ietvaros rīkotie labdarības pasākumi notiks lielākajos stādu audzētāju gadatirgos – gan Stādu parādē, gan 13. maijā Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī. Arī 13. maijā Nacionālajā Botāniskajā dārzā notiks arī ekskluzīvu stādu izsole, bet akcijas noslēgumā – Mātes un ģimenes dienā 14. maijā plkst. 15:00  Rīgas Domā būs labdarības koncerts – svētbrīdis, lai godinātu stiprās Latvijas ģimenes, kas audzina smagi slimus bērnus.

Akciju atbalsta Konekesko, Stādu parāde, Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī, stādus ziedo, a/s „Latvijas valsts meži”, Nacionālais Botāniskais dārzs, kokaudzētava „Baltezers”, „Latroze”, „Lēpes”, „Arumi”, „Robežnieki”, ”Heimanis” un citi Latvijas stādu audzētāji.