Ar informatīvi izglītojošas dokumentālās īsfilmas pirmizrādi atzīmēs Hospisa dienu!

Atzīmējot Pasaules Hospisa un Paliatīvās aprūpes dienu, 2016.gada 12. oktobrī plkst. 13:00 Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, notiks informatīvi izglītojošas dokumentālās īsfilmas “Kopā vieglāk” pirmizrāde. Filma uzņemta, ciemojoties pie Latvijas ģimenēm, kuru mazuļiem nepieciešama bērnu paliatīvās aprūpes komandas gādība. Tajā ģimenes dalīsies ar saviem stāstiem par ikdienu kopā ar smagi slimu bērnu, iespējām saņemt atbalstu un māku noticēt, ka bērna slimība nedrīkst aizēnot dzīves krāsaino burvību!

            Bērnu paliatīvās aprūpes komandas vadītāja dr. Anda Jansone stāsta: “Esmu pateicīga ģimenēm, kas piekrita piedalīties dokumentālās filmas tapšanā un ar savu piemēru bija gatavi apliecināt – nebaidoties saņemt palīdzību, normāla dzīves kvalitāte iespējama arī tad, ja bērniņa ikdienu aizēno smaga slimība. Taču šī filma ir arī kas vairāk – tā parāda mums katram, ka ģimenes, kas audzina smagi slimus bērnus, ir tepat līdzās, mūsu vidū. Viņi nav ārzemju seriālu varoņi, bet mūsu līdzcilvēki, un mēs katrs varam viņiem palīdzēt, dodot pašu svarīgāko – palīdzot sniegt profesionālu atbalstu katru dienu daudzu gadu garumā.

            Pēc filmas demonstrēšanas notiks tikšanās gan ar filmas veidotājiem, gan  ģimenēm, kuru atvases saņem bērnu paliatīvās aprūpes komandas atbalstu, gan pašiem aprūpes sniedzējiem – multiprofesionālu komandu, kas Latvijas mazuļiem ar neizārstējamām slimībām un viņu tuviniekiem nodrošina nepārtrauktu profesionālu atbalstu. Pasākumu apmeklēs arī valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvji. Informatīvi izglītojošā filma uzņemta ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekta „ Pilsoniskās līdzdalības veicināšana Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbībā” (projekta Nr. 2016.LV/NVOF/PSA/018) ietvaros.

Filmas pirmizrāde ir viens no Hospisa mēneša pasākumiem, lai pievērstu uzmanību Bērnu paliatīvās aprūpes vajadzībām. 12. oktobra pasākuma laikā tiks prezentēts arī Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības jaunais stends “Brīnumi notiek!”, kurā redzama daļa no tiem bērniem, kam veselības stāvokļa stabilizēšanās dēļ paliatīvās aprūpes pakalpojumi vairs nav nepieciešami. Hospisa mēneša aktivitāšu ietvaros oktobrī bērnu paliatīvās aprūpes komanda kopā ar interesentiem, attīstot labdarības kustības “Eņģeļu koks” ideju, ierīkos “Eņģeļu koka dārzu” pie biedrības “Aizputes samarietis” ēkas un pie bērnu sociālās aprūpes centra “Pļavnieki”.

            Pasaules hospisa dienai un hospisa mēnesim veltītas aktivitātes Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība Latvijā rīko jau vairākus gadus. Tas tiek darīts, lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērnu paliatīvās aprūpes nepieciešamībai, nozīmei un lauztu mītus par bērnu paliatīvo aprūpi. Latvijā bērnu paliatīvo aprūpi ik gadu saņem teju 200 mazuļi.