Aicinām uz diskusiju „Medicīniskā uztura pieejamība bērnu paliatīvajā aprūpē”

Lai pievērstu sabiedrības un plašsaziņas līdzekļu uzmanību bērnu medicīniskā uztura kompensēšanas problēmai un tās iespējamiem risinājumiem bērniem ar neizārstējamām slimībām Latvijā, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība 27.08.14. plkst. 12:30 Eiropas Savienības mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā organizē diskusiju. 

Latvijā regulāri teju pussimtam bērnu ar invaliditāti ir nepieciešami speciāli ārstnieciski ēdināšanas maisījumi, no kuriem ir atkarīga bērnu dzīves kvalitāte, veselība, labsajūta, ārstēšanās rezultāti un pat dzīves ilgums, taču valsts pārvaldes institūcijas nevar atrast mehānismu un līdzekļus ārstnieciskā uztura kompensēšanai. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība kopā ar sadarbības partneriem ir vairākkārt vērsusies atbildīgajās institūcijās, tomēr risinājums vēl arvien nav atrasts, valsts pārvaldei aizbildinoties ar dažādiem ierobežojošiem aspektiem, tikmēr ģimenes lūdz ziedotāju atbalstu vai medicīnisko uzturu pērk par saviem līdzekļiem.

Diskusijā aicināti piedalīties Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Liepājas reģionālās slimnīcas bērnu paliatīvas aprūpes komandas, kā arī fonda „Ziedot”, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības, reto slimību biedrības „Caladrius”, invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”  biedri un neizārstējami slimo bērnu vecāki.

Lasīt preses relīzi

Diskusija organizēta EEZ projekta „Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana” (Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/104/1/NAC/038/2014) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.