2018. gada 13. oktobrī visā pasaulē atzīmēs Pasaules Hospisa un Paliatīvās aprūpes dienu

2018. gada 13. oktobrī visā pasaulē atzīmēs Pasaules Hospisa un Paliatīvās aprūpes dienu. Diena, kad tiek īpaši uzsvērts un atbalstīts paliatīvās aprūpes dienestu un hospisu darba nozīmīgums, kā arī tiek pievērsta sabiedrības uzmanība neizārstējami slimu cilvēku problēmām un iespējām palīdzības sniegšanā.

 

Šajā gadā Pasaules Hospisa un Paliatīvas aprūpes dienas moto ir: “Paliatīvā aprūpe – jo es esmu nozīmīgs!” Paliatīvās aprūpes dibinātāja Cicely Saunders teikusi: “Tu esi nozīmīgs tāpēc, ka tas esi tu, un tu esi nozīmīgs līdz dzīves beigām”. Hospisa un Paliatīvas aprūpes dienas moto mērķis ir uzsvērt katra pacienta individuālo vajadzību nozīmību, aktualizēt taisnīguma principu un cilvēka tiesību ievērošanu – “Ja es esmu nozīmīgs, tad kāpēc es nesaņemu nepieciešamo aprūpi?”

Palliative_Care_Because_I_Matter

Latvijā Pasaules Hospisa un Paliatīvās aprūpes diena tiks atzīmēta ar speciālu Meistarklasi “Uztura terapijas risinājumi paliatīvās aprūpes pacientiem”. Bieži, paliatīvās aprūpes pacientiem, ir grūtības uzņemt ikdienas uzturu, tāpēc, lai nodrošinātu nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu, tiek ordinēti speciālie enterālie maisījumi, kuri daudziem pacientiem var likties negaršīgi.

 

Vecākiem, medicīnas un aprūpes darbiniekiem būs iespējas iemācīties jaunas receptes kā no speciālajiem enterālajiem maisījumiem pagatavot garšīgus ēdienus un paaugstināt ēdiena kalorāžu pacientiem, kas cieš no nepietiekama uztura uzņemšanas, noklausoties lekciju, gan praktiski piedaloties dažādu ēdienu pagatavošanā. Praktiskās gatavošanas meistarklasi organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības paliatīvās aprūpes komanda un “Nutricia” speciālisti.